Dé hout vakman

2 min gelezen
HOUTvakman.be, de online houthandel

Hout kopen doet u – eenvoudig & voordelig – bij HOUTvakman.be, de online houthandel van België! Wij bieden een unieke collectie hout, met diverse producten & houtsoorten. U vindt bij ons een ongekende collectie hout voor buiten (tuinhout), maar ook voor hout voor binnen – zowel voor constructie als “afbouw” – bent u bij ons aan het juiste adres. In een serie blogartikelen vertellen wij wat meer over onze collectie, ditmaal gaan we wat dieper in op onbehandeld hout voor buiten, kiest u voor eiken, douglas of lariks?

Eiken, douglas of lariks?

Op het gebied van onbehandeld hout voor buiten vindt u bij ons een unieke collectie eiken, douglas & larikshout; mooi, sterk & sfeervol hout dat onbehandeld buiten toegepast kan worden. Eikenhout is uiteraard de meest luxueuze houtsoort van deze drie, echter ook de meest bewerkelijke. Eikenhout is mooi, hard, sterk, duurzaam en heeft een prachtige natuurlijke uitstraling, warme (geel)bruine kleur en karakteristieke spiegels. U vindt een uitgebreide collectie eiken hout bij HOUTvakman.be met o.a. balken, planken & rabat (zowel voor binnen als buiten!). 

Eikenhout heeft duurzaamheidsklasse 2 en het merendeel van ons eikenhout voor buiten betreft ‘vers’ AD eikenhout, dit werkt vrij veel & snel – waardoor u bij montage altijd rekening moet houden met vervorming. Daarnaast bevat eikenhout looizuur, wat het hout erg gevoelig maakt voor oxidevlekken (bij contact met metalen, buiten RVS), ook kan dit hout gaan ‘bloeden’ op onderliggende materialen, zoals poeren & tegels. Onbehandeld eikenhout voor buiten is voor de liefhebber, echt prachtig, maar het vergt wel wat extra werk!

Douglas & lariks zijn beide mooie & voordelige ‘eikenhout alternatieven’. Douglas is ruim verkrijgbaar in een grote diversiteit aan balken, planken & rabatdelen. Douglashout is relatief sterk & duurzaam (duurzaamheidsklasse 3), heeft een prachtig robuust uiterlijk en is een ‘warme houtsoort’ met een mooie vlamstructuur en roodachtige kleurtint(en). Naast douglas kunt u ook kiezen voor Siberisch lariks. Beide houtsoorten betreffen Europees naaldhout, kunnen onbehandeld buiten toegepast worden en hebben een officiële duurzaamheidsklasse van circa 3. Maar er zijn verschillen: Siberisch lariks hout is wat lichter en geler van kleur, is wat stugger, sterker, kwalitatief net iets hoogwaardiger, maar tevens ook iets duurder.